Główna

Kim jestem

Tarot Artykuły Konsultacje Informacje Linki Kontakt
 

O Tarocie

Najstarsze przekazy o Tarocie datują się na starożytny Egipt i jego kapłanów, których tajemna wiedza i niezwykłe umysły stworzyły równie niezwykłe obrazy. Słowo „tarot” tłumaczone z egipskiego oznacza Królewską Drogę. Symbole, które przekazują klasyczne karty Tarota przedstawiają zwrotne etapy w życiu człowieka, mówią zarówno o sprawach codziennych, jak i o przeżyciach wielkiej wagi. Dlatego Tarot to symbol drogi życiowej każdego z nas.

Zawiera wielowiekową wiedzę z wielu dziedzin, m.in. z zakresu mitologii, religii, mistyki, psychologii. Wielu uczonych
(np. szwajcarski psychiatra Carl Gustaw Jung) i mistrzów duchowych analizowało te fascynujące obrazy. Niektórzy (np. Osho) stworzyli własne talie kart. Dziś przeżywany prawdziwy renesans zainteresowania tą tematyką, jest wiele ciekawych książek,
i wielu tarocistów i ich klientów. Jest też wielu autorów nowych talii Tarota. Najbardziej klasyczne karty to Tarot Marsylski
i nieco późniejszy Tarot Rider-Waite’a z początku XX wieku. Ameia w swojej pracy posługuje się tym drugim.

Powstały też niestety fałszywe mity, jakoby Tarot miał coś wspólnego z tzw. czarną magią czy komuś zaszkodził. Prawda jest taka, że niewłaściwie użyte zaszkodzić może wszystko. Jeśli te karty (czy jakiekolwiek inne) znajdą się w rękach kogoś nieodpowiedzialnego, mogą przez niewłaściwą interpretację zrobić wiele krzywdy, tak jak kuchenny nóż użyty przez przestępcę. Jednak używane przez odpowiedzialną, kompetentną osobę niosą prawdziwe wyzwolenie, pokazują drogę, rozwiewają wątpliwości.
Warto te karty co jakiś czas pytać o zdanie, bo pokazują możliwe rozwiązania i wybory. Nie podejmują za nas decyzji, lecz wskazują nam najlepszą drogę. Tarot mówi o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, lecz to coś więcej niż tylko wróżba. Konsultacje Tarota to małe seanse terapeutyczne, godziny prawdy, która czasem boli, ale w konsekwencji – uzdrawia.

Tarot Mistyczny w szczególności koncentruje się na potrzebach naszej duszy. Zamyka się na to, co zewnętrzne i ulotne,
a otwiera na wszelkiego rodzaju poczucie wewnętrznej jedności z rzeczywistością uważaną za boską lub Absolut. Tak jak prawdziwy mistyk "zamyka oczy" na rzeczywistość widzialną, a wzrok swój w milczeniu kieruje do swego wnętrza, w stronę świata swej duszy, tak ja, za pomocą kart Tarota, mam wgląd w Twoją linię czasu, w Twoje wczoraj, dziś i jutro.
Wczoraj nie możemy już zmienić, ale mamy wpływ na dziś i jutro. Kiedy rozkładam karty Tarota, przyświeca mi myśl
z Dezyderaty:

„Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy,
masz prawo być tutaj.
I czy to jest dla Ciebie jasne, czy nie
- wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze.”

 
 

© Tarot Terapeutyczny
Created by
HARMONICA

tel. 504 097 217
e-mail:
ameia@op.pl